Hodowla marihuany w warunkach domowych

W niektórych krajach Europy hodowla marihuany na własny użytek jest obecnie dozwolona, przykładowo w Czechach czy też Holandii mieszkańcy mogą uprawiać do pięciu sztuk roślin.

Oczywiście tego rodzaju hodowle stworzymy w domowych warunkach, dlatego też należy przygotować odpowiednie miejsce do uprawy, warto zadbać o odpowiednią glebę oraz oświetlenie.

Hodowla marihuany w warunkach domowych

Jak zoptymalizować hodowlę konopi indyjskich?

Oczywiście w warunkach domowych musimy skorzystać z oświetlenia sztucznego, dzięki temu będziemy mogli spodziewać się szybkich plonów. Oczywiście dostępnych jest wiele różnych rodzajów oświetlenia, mogą być to lampy, odbłyśniki które będą zapewniały odpowiednią ilość światła naszym roślinom. Naturalnie obecnie możemy wykorzystać różne kształty odbłyśników oraz modele różnej wielkości, dobrym pomysłem może być także wykorzystanie programatorów czasowych jak również wielu innych akcesoriów. Oczywiście niektóre rodzaje oświetlenia będą potrzebowały odpowiedniego zasilania, możemy w tym wypadku wykorzystać przykładowo specjalne zasilacze elektroniczne.

Tego rodzaju oświetlenie będziemy montowali najczęściej do sufitu, dlatego też należy wykonać odpowiednie miejsca do mocowania, mogą być to różnego rodzaju stelaże, dodatkowo należy oczywiście zadbać o odpowiednie okablowanie, doprowadzenie energii do wszystkich lamp. Obecnie jako źródło światła najczęściej wykorzystuje się żarówki LED, które pozwalają na zmniejszenie rachunków za energię elektryczną. Należy pamiętać iż w tym wypadku koszty prądu mogą być dość dużym wydatkiem.

Oświetlenie powinno być dostosowane do tego jak duża jest to hodowla marihuany lampy mogą posiadać wiele różnych punktów świetlnych, mogą być to żarówki LED czy też podłużne żarniki specjalnie dedykowane do uprawy roślin. Naturalnie w pomieszczeniu powinniśmy zachować także odpowiednią temperaturę oraz wilgotność dzięki temu rośliny będą wzrastały w warunkach optymalnych. Możemy w tym celu wykorzystać różnego rodzaju nawilżacze powietrza, także odpowiednie systemy które pozwolą na automatyczne podlewanie roślin.