Kiedy najlepiej pojechać do Japonii

Japonia to kraj wygody, pysznego jedzenia, paradoksów, uprzejmych nieznajomych i gdzie szacunek i spokój przenika wszystkie części społeczeństwa i kultury.

W Japonii jedzenie można określić jako czyste i minimalistyczne, ale nigdy proste, co prawdopodobnie podsumowuje Japonię jako całość. Jest to miejsce, które spełnia wszelkie oczekiwania, jakie masz po przyjeździe. W Japonii znajdziesz najszybsze i najbardziej wydajne pociągi, ale wciąż mają papierowe plakaty przyczepione do metra w Tokio. Tak, mają niesamowitą futurystyczną architekturę, ale mają też niezliczone tradycyjne drewniane budynki i świątynie. Zimą tłumy turystów są mniejsze, znajdziesz świetne oferty zakwaterowania i naprawdę docenisz takie atrakcje jak gorące źródła. Możesz także pojeździć na nartach lub snowboardzie i mieć największą szansę na zobaczenie ośnieżonej góry Fuji. Latem może być mniej turystów zagranicznych i odbywa się wiele lokalnych festiwali. To także najlepszy czas na zwiedzenie wielu plaż i jedyny moment, kiedy można wspiąć się na górę Fuji, dostępną tylko w lipcu i sierpniu. Najpopularniejszy i najlepszy czas na wizytę w Japonii to wiosna i jesień. To właśnie wiosną możesz cieszyć się wspaniałymi kwiatami wiśni (sakura) lub jesiennymi kolorowymi liśćmi (koyo). Japonia jest wtedy najbardziej zatłoczona i droższa, ale pogoda może być idealna, a widoki i kolory po prostu oszałamiające.

Jeśli masz szczęście być w kraju, kiedy trwa jeden z turniejów sumo, idź go koniecznie zobaczyć.

Wprawdzie sportowi brakuje dramatu muay thai, ale podobnie jak tajski kickboxing, to rytuały przed i po meczu są fascynujące. Jeśli nie bierzesz udziału w turnieju, możesz zobaczyć sesję treningową w stajni sumo w Tokio. Jeśli zastanawiasz się, jak dużo zapłacisz za wyjazd do japonii koszt może być niższy, niż myślisz. Jeśli szukasz wspaniałych kwiatów wiśni i spokojnych świątyń buddyjskich, miasto Nara jest idealną lokalizacją do realizacji twoich celów. Nawet w spokojnej naturze Nary wciąż jest wiele atrakcji i rzeczy do zobaczenia.