Zadbaj o zdrowie swoich oczu

Okuliści to lekarze, którzy diagnozują i leczą choroby oka, w tym jaskrę i zaćmę oraz problemy ze wzrokiem, takie jak krótkowzroczność i astygmatyzm, a także urazy oczu.

Optometryści i lekarze rodzinni często kierują pacjentów z poważnymi chorobami oczu do okulistów. Okuliści używają różnych instrumentów, w tym oftalmoskopów, które pozwalają im zobaczyć wewnętrzną część oka. Mogą przepisać lekarstwa, soczewki kontaktowe i okulary korekcyjne. Czasami zalecają ćwiczenia oczu, a w razie potrzeby przeprowadzają operacje. Ponieważ oko jest tak małe i jest bardzo delikatnym narządem, okuliści zwykle działają przy pomocy mikroskopów i soczewek powiększających oraz muszą pracować z wielką starannością i ostrożnością. Większość okulistów prowadzi prywatną praktykę, chociaż niektórzy pracują w szpitalach, przychodniach i innych placówkach medycznych. Niektóre mogą specjalizować się w jednej chorobie lub zaburzeniu, takim jak odwarstwienie siatkówki lub w jednym rodzaju pielęgnacji oczu, takiej jak okulistyka dla dzieci lub osób starszych. Twój wzrok zależy od wizyty u właściwego okulisty we właściwym czasie. Okuliści różnią się od optometrystów i optyków pod względem poziomu wykształcenia oraz umiejętności diagnozowania i leczenia chorób i wad wzroku.

Bez prawidłowego widzenia może być ciężko pracować, rozpoznawać twarze, a nawet normalnie funkcjonować.

Wiele czynników może wpływać na wzrok, w tym inne problemy zdrowotne, takie jak wysokie ciśnienie krwi lub cukrzyca. Posiadanie członka rodziny z chorobami oczu może sprawić, że będziesz bardziej podatny na tę choroby narządu wzroku. Często zmiany widzenia są na początku niezauważalne i trudne do wykrycia. Okulista lub optometrysta przeprowadzi badanie wzroku i dobierze odpowiednie soczewki korekcyjne, a optyk Swarzędz fachowo je wykona. Aby zapobiec powstaniu większych problemów w przyszłości, powinieneś poddać się szczegółowemu badaniu wzroku u okulisty. Nawet jeśli jesteś zdrowy, ważne jest, aby mieć podstawowe badanie wzroku, aby porównać je w przyszłości i pomóc wykryć zmiany lub problemy.