Kafelki można wykończyć na różne sposoby

Istnieją cztery główne typy wykończenia krawędzi płytek, których można użyć do wykończenia obwodu instalacji z kafelków.

Należą do nich listwy kamienne, płytki porcelanowe lub ceramiczne, a także listwy plastikowe i metalowe. Występują w różnych konfiguracjach w zależności od produktu i ich zastosowania, ale najbardziej popularne są metalowe listwy ozdobne, tak zwane obrzeża metalowe, oraz listwy kamienne. Jeśli nie jesteś przekonany co do użycia standardowego profilu obrzeża płytki, możesz zamiast tego użyć prawdziwego lub zaprojektowanego kamienia. Jest to jeden z najszybciej rozwijających się pomysłów na wykończenie kafelków, szybko wypierając standardowe opcje obrzeży płytek. Osłonięcie ściany brodzika prysznicowego lub obramowanie wnętrza wnęki prysznicowej polerowanym kamieniem tworzy piękne wykończenie wysokiej jakości, a także stanowi doskonałą alternatywę dla płytek. Materiał kamienny jest dość gruby, więc oferuje możliwość stworzenia wykończenia przez polerowanie zewnętrznej krawędzi okładziny. Strategia ta staje się coraz bardziej popularna, ponieważ tworzy bardzo atrakcyjny, jednolity wygląd i jest łatwiejsza do zainstalowania niż inne wykończenia. Może również wytwarzać piękne nowoczesne lub klasyczne wykończenie w zależności od wybranego kamienia.

Minusem jest to, że może być znacznie droższe niż standardowa instalacja wykończenia krawędzi płytek w postaci listew, ze względu na wysoki koszt materiału i wykonania. Należy również pamiętać, że tego rodzaju instalacje kamienne wymagają bardzo dokładnych pomiarów i wykwalifikowanego kamieniarza do wycinania i polerowania kamieni. Metalowe i plastikowe listwy do wykończenia krawędzi płytek są dostępne w kilku kształtach i kolorach profilów, ale tworzywo sztuczne jest najmniej popularne w tej grupie, ponieważ nie jest odporne na ścieranie i czynniki zewnętrzne. Na stronie https://tulodz.pl/listwyonline-wykoncz-swoje-wnetrze-w-wielkim-stylu,sp,46 znajdziesz więcej informacji. Obrzeża z listew metalowych są zdecydowanie najczęstszymi wykończeniami stosowanymi w większości remontów o średniej i wyższej cenie. Idealnie nadają się do obszarów o wysokiej ścieralności, takich jak podłogi, ale stały się również standardem w większości instalacji płytek w łazienkach.

Posted in Dom