Systemy dozowania na myjniach bezdotykowych

Samochodowe myjnie bezdotykowe od kilku lat zyskały na popularności.

Przy odpowiedniej kalkulacji i profesjonalnym systemie, inwestycja w taki biznes przynosi dość szybki zwrot. Jednocześnie rozwinęła się cała branża skupiająca produkty dedykowane budowom takich myjni samochodowych, jak i firm, które oferują budowę myjni.

Niestety wiele firm budując myjnie bezdotykowe kieruje się często oszczędnością, wybierając tanie i często niesprawdzone elementy systemu myjącego. Często takim elementem są pompy, w szczególności małe pompy dozujące chemię i detergenty. W wielu przypadkach producenci myjni samochodowych wybierają tanie produkty, które często ulegają awarii. Często powodem awarii jest słabe wykonanie, czego efektem jest rozszczelnienie pompy, brak dostosowania do trudnych warunków, jakie panują na myjni samochodowej. Pompa dozujące pracuje z silnie stężoną chemią, jej szczelność i prawidłowa praca to bezpieczne i skuteczne mycie pojazdów. Skuteczne mycie zaś, to zwrot poniesionej inwestycji.

Oferta pomp dozujących dedykowanych pracy w myjniach samochodowych jest dość szeroka. Na rynku obecnych jest kilku producentów, którzy specjalizują się w rozwiązaniach pompowych tego typu. Liderem są też włosi, którzy oferują szeroką gamę pomp dozujących o zróżnicowanej charakterystyce pracy oraz dwóch trybach pracy dozowania. Profesjonalna pompa to również gwarancja precyzyjnego dozowania chemii – a to, w przypadku silnie stężonych produktów chemicznych stosowanych na myjniach bezdotykowych jest szczególnie ważna. Łatwa obsługa nie wymagająca przyjazdu serwisanta, to kolejny plus takiego rozwiązania.

Zatem jeśli planujesz inwestycję w samoobsługową bezdotykową myjnię samochodową – postaw na sprawdzone i profesjonalne rozwiązania w dozowaniu. Wybierz też profesjonalną obsługę techniczną, która obliczy i ustawi prawidłowe dozowanie detergentów na dysze myjące w stacji. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych kosztów związanych z ewentualną awarią, a mycie pojazdów będzie bezpieczne i skuteczne.