Kwiaty Szczecin 

Bukiet ślubny jest wyjątkowy. Podkreśla piękno panny młodej, odsłania jej wewnętrzny świat, pomaga stworzyć pełny obraz. W tym artykule porozmawiamy o kwiatach, które można wykorzystać do stworzenia bukietu panny młodej, a we FloraQueen można zbierać kwiaty na każdą okazję.

Orchidea – bujny i delikatny egzotyczny kwiat, symbol miłości i odrodzenia. Kilka wieków temu został dostarczony z Afryki i Azji, a dziś hoduje się tutaj storczyki. Ich wyjątkowy urok i piękno doskonale uzupełnią złożony, wielopłaszczyznowy wizerunek panny młodej i staną się godną ozdobą całego ślubu.

Róża jest królową kwiatów. Skandowana przez poetów i pisarzy róża symbolizuje piękno, miłość, pasję. Róże są uniwersalnymi kwiatami, można je łatwo znaleźć o każdej porze roku. Róże nadają się do każdego stroju; harmonijnie pasują do każdej aranżacji kwiatowej i same w sobie wyglądają szykownie. Wybierając róże na bukiet ślubny, zwróć uwagę, że pąki są ciasne i dobrze zachowują swój kształt, a liść ma ciemnozielony kolor i nie ma uszkodzeń.

Hiacynt – kwiat jest nie tylko piękny, ale ma także wielką wartość semantyczną. Od czasów starożytnych był to symbol stałości i wierności. Ponadto hiacynt dobrze zatrzymuje wilgoć, jest odporny na warunki otoczenia – zachowa świeżość i nieskazitelny wygląd przez cały dzień.

Zawilce to eleganckie, delikatne, eleganckie kwiaty. Ich wyróżnikiem jest kontrastujący kolor, który nadaje zawilcom wyrafinowany i stylowy wygląd, a także wygląda luksusowo w kwiatowych aranżacjach.

Tulipany to delikatne wiosenne kwiaty. Bogata paleta kolorów i duża liczba odmian sprawiają, że tulipany są uniwersalnym kwiatem ślubnym i zapewniają pełen zakres kreatywności i wyobraźni.

Gerbery to kwiaty symbolizujące zabawę, radość i śmiech. Wybierając gerberę na bukiet ślubny, nie zapomnij o obrazie jako całości – powinien być prosty, łatwy i zabawny. Blondynki lepiej wybrać pastelowe odcienie gerbera, a brunetki będą pasować do jaśniejszych kolorów. Gerbery kwitną jesienią i zimą i pomogą stworzyć słoneczny nastrój w chłodnych porach roku.

Piwonie to eleganckie, delikatne i bujne kwiaty. Panny młode z całego świata wybierają piwonie na bukiety ślubne. Świetnie wyglądają jako część kompozycji kwiatowych. Ponadto z piwonii można zrobić mono-bukiet. „Sezon” piwonii – koniec wiosny – początek lata, innym razem znalezienie ich będzie trudniejsze i droższe.

Goździki to budżetowe, bezpretensjonalne i bardzo urocze kwiaty. Określenia „luksusowy” nie można oczywiście stosować do goździków, ale uzyskuje się z nich bardzo delikatne, romantyczne bukiety. Ponadto goździki mają szeroką paletę kolorów i można je łatwo znaleźć o każdej porze roku.

Róże piwonii – ich delikatny aromat i eleganckie pąki z rzeźbionymi krawędziami podbiły serca narzeczonych z całego świata. W europejskiej florystyce ślubnej róże piwonii są kwiatem nr 1. Jeśli chcesz urządzić swój ślub w stylu europejskim, te kwiaty idealnie pasują do koncepcji uroczystości.

Alstroemeria to delikatny i piękny kwiat. Jego ojczyzną jest Brazylia i Peru. Ma eleganckie, delikatne kwiatostany przypominające małe lilie. Z reguły alstroemerie są używane jako kwiaty tła w kompozycji, ale mogą również stać się podstawą bukietu panny młodej.

Lily jest wspaniałym kwiatem, ma trwały aromat i świetnie wygląda w bukiecie ślubnym, zwłaszcza w miniaturowym bukiecie. Jednak lilie mają również wadę – ich drobinki kurzu pozostawiają ślady na rękach, a panna młoda musi uważać, aby nie poplamić sukienki.

Eustoma (lisianthus, róża japońska) – kwiat symbolizujący młodość, spokój, piękno. Jego pąki przypominają małe róże. Lisianthus organicznie wpasowuje się w kompozycje kwiatowe i wygląda bardzo delikatnie. Pamiętaj jednak, że ten kwiat jest bardzo kapryśny – nie toleruje wahań temperatury i bardzo kocha wilgoć. Dlatego warto zachować ostrożność, aby używać eustomy na wesela w zimnych porach roku.

Hortensja to popularny kwiat na bukiet ślubny panny młodej. Nie blaknie przez długi czas, doskonale zachowuje swój kształt, harmonijnie komponuje się z każdą kompozycją kwiatową.

Kalie to arystokratyczne kwiaty na długich łodygach, symbol obfitości i dostatku. Idealny na klasyczny ślub. Duże kwiaty w kształcie miseczki nadają wyraz bukietowi weselnemu.

Frezja to elegancki i delikatny kwiat o wyjątkowym delikatnym aromacie. Może być stosowany zarówno u podstawy bukietu, jak i jako uzupełnienie złożonej kompozycji kwiatowej.

Wybierz kwiaty sercem i zamów wyślij kwiaty do Polski- Szczecin – a Twój ślubny bukiet będzie najpiękniejszy!