Kampania reklamowa w mediach społecznościowych

Kiedy chcemy reklamować naszą firmę powinniśmy znaleźć interesujące platformy na których możemy mieć dostęp do dużej ilości potencjalnych klientów.

Obecnie niewątpliwie taką możliwość stwarzają nam serwisy społecznościowe takie jak Facebook, Instagram, YouTube. Codziennie odwiedza je miliardy osób z całego świata, dlatego też warto zwrócić uwagę na możliwość reklamy za pomocą tych mediów, oczywiście możemy wykupić reklamy płatne ale także możemy rozwijać własne fanpage, profil czy też serwis z filmami gdzie będziemy w sposób naturalny znajdowali nowych odbiorców.

Kampania reklamowa w mediach społecznościowych

Reklama za pomocą filmów na YouTube

W przypadku YouTube możemy stworzyć własny kanał z różnego rodzaju filmami, mogą być to także firmy które w jaki sposób będą reklamowały nasze towary czy też usługi. Oczywiście należy zadbać o to aby były to filmy interesujące. Zwykłe filmy reklamowe oczywiście nie będą przyciągały osób zainteresowanych, dlatego też powinniśmy stawiać na wysokiej jakości obraz, ciekawe informacje których nie można znaleźć cię gdzie indziej. Warto zwrócić uwagę także że na YouTube będziemy mieli konkurencje w postaci firm z podobnej branży do naszej, dlatego też musimy dołożyć wszelkich starań aby zainteresować potencjalnych klientów.

Warto oczywiście zwrócić uwagę na długość filmów, nie powinny być one zbyt długie, powinny zawierać ciekawą treść która może być w formie poradników, z pewnością zainteresowaniem mogą cieszyć się różnego rodzaju nowinki techniczne. Filmy powinniśmy nagrywać w wysokiej rozdzielczości z dobrym dźwiękiem, także powinniśmy sprawdzić jak będą wyglądały odtwarzane na urządzeniach mobilnych.

Oczywiście o sile naszego kanału będzie decydowała ilość subskrybentów, ilość wyświetleń naszych poszczególnych filmów. Dlatego też na początku kiedy zaczynamy rozwijać nasz profil możemy wykupić wyświetlenia na youtube, dzięki temu będziemy mogli sprawić iż nasze filmy będą wyglądały na popularne, interesujące dla innych osób. Z pewnością osoby które poszukują ciekawych treści sprawdzają także ilość wyświetleń, dlatego też tego rodzaju płatne wyświetlenia będą bardzo dobrym pomysłem na samym początku.