Jak nosić marynarkę i dobierać do niej inne ubrania

Jeśli chcesz dodać do swojej garderoby świetną warstwę środkową, która nie jest pikowaną kamizelką ani swetrem, wypróbuj wszechstronną marynarkę.

W sprzedaży znajdziemy wiele różnych modeli, kolorów i krojów marynarek, dlatego przed zakupem warto rozważyć najlepszy wybór dla siebie, a także sposób noszenia marynarki i jej przeznaczenie. Bardzo ważne jest również, z jakiego materiału wykonana jest marynarka, ponieważ grubsze wełny, sztruksy i inne tkaniny nie są odpowiednie na lato.

Marynarka to podstawa garderoby eleganckiego mężczyzny

Jeśli spędzisz trochę czasu na zakupach stacjonarnych lub przeglądając jakąkolwiek witrynę z modą męską, prawdopodobnie natkniesz się na różnorodne marynarki. Dobrej jakości i odpowiednio dopasowana marynarka to podstawa męskiej garderoby, która oferuje wiele różnych sposobów jej noszenia i zestawiania z innymi ubraniami w zależności od potrzeb. Wybór marynarek w sprzedaży jest prawie tak szeroki, jak każda inna kategoria odzieży męskiej. Można je nosić zarówno do koszulek lub koszulek polo, koszul codziennych czy wizytowych, jak i założyć na sweter w chłodniejsze dni zamiast cienkiej kurtki. W zimie marynarka wygląda dobrze zarówno z płaszczem wełnianym, jak i trenczem czy kurtką zimową, szalikiem, czapką i rękawiczkami.
Marynarki męskie Repablo

Na co zwracać uwagę kupując nową marynarkę?

Marynarki są świetną warstwą podczas chłodniejszych miesięcy, ponieważ występują w różnych gramaturach. Można je znaleźć w cięższych materiałach, takich jak wełna, lub lżejszych, takich jak czesana bawełna. Wełniane i sztruksowe marynarki są grubsze i cieplejsze niż bawełniane czy lniane, mogą być one bardziej eleganckie lub swobodne, możemy je również zakupić w wielu różnych kolorach. Jeśli chcesz mieć klasyczną marynarkę wykonaną z miękkiej bawełny, dobrze jest wybrać na przykład granatową na specjalne okazje, a na co dzień jaśniejszy kolor. Wybierając marynarkę dla siebie trzeba pamiętać, że ma być ona dopasowana do sylwetki, ale nie może być zbyt ciasna i krępować nam ruchów. Ogólnie rzecz biorąc, przy grubszych materiałach stawiasz na bardziej luźny krój. Potrzebujesz miejsca na warstwy pod spodem, jak podkoszulek, koszula i sweter, więc ma to sens.

Pamiętaj, że większość marynarek jest zaprojektowana tak, aby były dosyć obszerne, ale zgodne z rozmiarem, więc przymierz kilka przed zakupem, aby znaleźć odpowiedni rozmiar i krój dla siebie. Jeśli znajdziesz taką, który pasuje do twojej sylwetki, oznacza to, że możesz z łatwością założyć ją na koszulę i nie czujesz nigdzie gniecenia i ucisku, a rękawy są odpowiedniej długości. Więcej inspiracji i porad dotyczących noszenia marynarek znajdziesz na stronie https://www.itlife.pl/temat/4026/najmodniejsze-wzory-marynarek-meskich-2021/. Marynarka powinna zapewniać miejsce na wszystko, od swetra po flanelową koszulę, ale pamiętaj, aby wybrać odpowiedni styl do swoich potrzeb i okoliczności, w jakich zakładasz marynarkę. Z pewnością wielu mężczyzn posiada w swojej szefie kilka marynarek do noszenia na różne okazje, nie tylko formalne, a wszystko zależy od tego, jakie założymy do niej ubrania i dodatki.