Mniej doświadczeni kierowcy zapłacą więcej

Nie da się ukryć, że młodość jest przynajmmniej w pewnym stopniu wyjątkowym okresem w życiu każdego z nas.

Jednak na przestrzeni lat trendy mocno się zmieniły. Na dzień dzisiejszy bardzo popularne wśród młodych osób jest to, aby robić prawo jazdy od razu, gdy jest to możliwe. Oczywiście nie ma w ty nic złego, jednak w pierwszej kolejności warto zastanowić się nad tym czy na pewno będzie nas stać na utrzymanie samochodu, a czasami koszty są spore. Przede wszystkim trzeba wykupić obowiązkowe ubezpieczenie dla takiego pojazdu, a w przypadku młodych kierowców ceny potrafią być bardzo wysokie.

Niższe ceny ubezpieczeń – jak to zrobić?

Jak się okazuje istnieją sposoby na to, aby skutecznie te ceny obniżyć. Jakie to są? Warto wiedzieć, że bardzo często ubezpieczalnie przy wycenie polisy biorą pod uwagę nasze miejsce zamieszkania. Jeśli jest to większe miasto to prawdopodobnie zapłacimy więcej. Dlaczego tak jest? W zasadzie wynika to z tego, iż przynajmniej w teorii w większym mieście wzrasta ryzyko stłuczki czy wypadku. Z tego względu ubezpieczalnie się zabezpieczają i ceny za ubezpieczenia są wyższe. Zatem, jeśli mamy możliwość to warto podać inne miejsce zamieszkania np. naszej rodziny, która mieszka w mniejszej miejscowości. Choć oczywiście nie wszyscy chętnie praktykują ten sposób. Co więcej przy zakupie ubezpieczenia dla naszego samochodu praktycznie zawsze mamy możliwość rozłożenia takiej płatności na kilka rat. Niestety, jeśli się na to zdecydujemy to sumaryczna cena za polisę może być nawet o kilkaset złotych droższa. Z tego względu, jeżeli zależy nam na niższej cenie ubezpieczenia to najlepiej zdecydować się na płatność jednorazową.
Mniej doświadczeni kierowcy zapłacą więcej

Bezwypadkowa jazda

Trzeci dość oczywisty sposób to po prostu ostrożna jazda młodego kierowcy. Zagwarantuje nam to naliczanie zniżek u ubezpieczycieli. W każdym roku jest to 5% lub 10%, a wiec po kilku latach uzyskujemy maksymalne zniżki przez co nie musimy aż tak dużo płacić. Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu dla młodego kierowcy? Czasami może być to nawet kilka tysięcy złotych.