Jakie materiały izolacyjne wykorzystać do ocieplania budynków?

Rachunki z ogrzewanie mogą być bardzo wysokie, wiedzą o tym wszyscy posiadacze domów jednorodzinnych.

Bez względu na to czy dom ogrzewamy węglem, gazem czy też za pomocą oleju czy elektryczności bardzo dobrym pomysłem będzie docieplenie budynku. Oszczędzać energię można na wiele sposobów, jednak zawsze musimy pamiętać iż największe oszczędności przynosi właściwe ocieplenie budynku. Izolacja termiczna budynków jest bardzo ważną kwestią pamiętajmy że od rodzaju jak również typu budynków zależy to które materiały izolacyjne najlepiej wykorzystać. Na prostych ścianach najlepiej będzie zastosować styropian, w zależności od tego jaką izolację chcemy uzyskać musimy dobrać grubość styropianu. Najczęściej będzie on nakładany na ścianę zewnętrzną budynku, jednak można także stawiać budynki z kilku ścian, wówczas styropian można będzie zastosować pomiędzy poszczególnymi ściankami. Oczywiście obecnie mamy do wyboru wiele różnych materiałów izolacyjnych. Może być to pianka poliuretanowa, jej zaletą jest fakt iż zwiększa ona swoją objętość, dzięki czemu może dotrzeć do miejsc trudno dostępnych.

W domach mieszkalnych popularne są materiały izolacyjne takie jak przykładowo styropian. Jego właściwości izolacji termicznej są bardzo wysokie.

Możemy jednak zastosować też inne materiały izolacyjne, jakie spełniać mogą podobną rolę. Na przykład w przypadku budynków gospodarczych może mieć to jeszcze większe znaczenie, ponieważ takie budynki mogą być nie ogrzewane. Oczywiście wykonując docieplanie budynków nie można zapominać o poddaszu. W przypadku poddaszy, musimy zastosować papę pod dachówkami, można także dodatkowo rozłożyć folię która będzie bardzo dobrze chroniła przed wilgocią, Pod nimi można wykorzystać przykładowo watę szklaną, które jest najpopularniejszym materiałem służącym do ocieplania budynków. Na samym końcu należało będzie zamontować płyty gipsowo-kartonowe, wykończyć je i pomalować. Właściwa izolacja budynku zapobiegnie także innym problem takim jak nadmierna wilgoć, która może prowadzić do wystąpienia grzyba na ścianach.

Posted in Dom