Każda kobieta powinna stosować makijaż mineralny

Wiele firm kosmetycznych wydało w ostatnich latach nowe linie mineralne produktów do makijażu.

I chociaż większość kobiet wie, że kosmetyki mineralne są całkowicie naturalne i dobre dla ich skóry, niektóre kobiety wciąż wahają się przed przejściem z kosmetyków tradycyjnych na mineralne. Mineralne kosmetyki do makijażu wiążą oleje, a nie wodę. Dzięki temu makijaż ma naturalną odporność na wodę i jest znacznie lepszy dla Twojej skóry niż konwencjonalne kosmetyki. Tradycyjne produkty do makijażu zawierają substancje chemiczne i zapachowe, oleje i inne sztuczne dodatki, które mogą podrażniać wrażliwą skórę lub powodować niepotrzebne uszkodzenia. Większość tańszych podkładów dostępnych na rynku zawiera całą listę składników potencjalnie szkodliwych dla skóry. Makijaż mineralny jest najbezpieczniejszy, ponieważ przylega do naturalnych olejków w skórze, ale nie przenika do porów. Makijaż działa jako środek ochronny przed wolnymi rodnikami.

Prawie każda bariera między skórą a otoczeniem jest dobra, o ile pozwala skórze oddychać, czego nie robi większość zwykłych kosmetyków do makijażu.

Podkład mineralny minerals love botanicals pixie pozwala skórze oddychać, zapewniając jednocześnie ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak promieniowanie słoneczne. Ze względu na zastosowanie dwutlenku tytanu w większości produktów mineralnych jest to również doskonały filtr UV. Prawidłowe wykonanie makijażu mineralnego jest znacznie bardziej wszechstronne niż z zastosowaniem standardowych kosmetyków. Możesz wymieszać mineralny podkład w pudrze z wodą lub kremami nawilżającymi, aby uzyskać płynną konsystencję podkładu, jeśli to lubisz. Luźne pigmenty mineralne w proszku mogą zamienić się we wszystko, o czym tylko pomyślisz. Luźne pigmenty proszkowe są tym, czego firmy używają do kolorowania kosmetyków. Źródło natury przenosi te luźne pigmenty proszkowe bez dodatków, wypełniaczy ani barwników. Taki kosmetyk może być stosowany jako cień do powiek, kredka do oczu, błyszczyk do ust, tusz do rzęs, lakier do paznokci, róż czy bronzer.