Psychoterapia może poprawić ogólny stan zdrowia psychicznego

Jeśli nigdy wcześniej nie chodziłeś na terapię, pomysł ten może onieśmielać.

Możesz nie wiedzieć, czego się spodziewać, lub możesz czuć się zawstydzony. Możesz mieć również wątpliwości, czy w ogóle potrzebujesz wizyty u terapeuty. Ale faktem jest, że psychoterapia może ogromnie poprawić jakość życia danej osoby. Pacjenci, którzy chodzą na psychoterapię przyznają, że odnoszą z niej korzyści, są w stanie lepiej funkcjonować w codziennych czynnościach.

Psychoterapia może poprawić ogólny stan zdrowia psychicznego

Umów się na wizytę do gabinetu psychoterapii

Terapeuci pomagają zidentyfikować negatywne wzorce myślowe i destrukcyjne zachowania, a następnie uczą strategii ich unikania. Jest to szczególnie korzystne dla osób, które zmagają się z samookaleczeniami, zaburzeniami odżywiania, agresją lub myślami samobójczymi. Często negatywne zachowania są wywoływane przez czynniki wyzwalające lub okoliczności zewnętrzne, które wywołują nieprzyjemne emocje lub uczucia. Podczas psychoterapii nauczysz się zauważać, kiedy takie emocje są wyzwalane i tworzyć strategie kontrolowania swojej reakcji. W obliczu stresujących sytuacji można zareagować w sposób nieadekwatny lub nawet niebezpieczny. Zastąpienie tych reakcji zdrowymi, pozytywnymi mechanizmami radzenia sobie może pomóc w zarządzaniu emocjami i utrzymaniu produktywności w życiu codziennym.

Zdrowe relacje międzyludzkie mają kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia psychicznego. Naucz się poprawiać komunikację i konstruktywnie rozwiązywać konflikty poprzez terapię, a twoje relacje z przyjaciółmi i rodziną mogą się wzmocnić. Dodatkowo osoby, które korzystają z pomocy psychoterapeuty nawiązują trwałe i poprawne relacje z partnerem. Osoby, które angażują się w psychoterapię, biorą mniej dni chorobowych i mają mniej problemów zdrowotnych.

Możemy skorzystać z oferty Gabinet Ego – Nina Turek – Psychoterapia pomaga w rozwijaniu umiejętności rozwiązywania problemów, budowaniu pewności siebie i zwiększaniu samoświadomości. To zachęca również do wzięcia osobistej odpowiedzialności za swoje czyny i nauczenia się radzenia sobie z problemami ze zdrowiem psychicznym oraz emocjami.