Jak umeblować niewielki pokój

Jeśli mieszkasz w małej kawalerce, rozważ wybór łóżka lub sofy rozkładanej z wysuwanym pojemnikiem na pościel.

Po złożeniu uzyskujemy wygodne miejsce do siedzenia, w ten sposób pokój nie musi przypominać sypialni, jeśli chcesz zaprosić gości. Warto małe przestrzenie umeblować w ten sposób, aby wydawały się większe, nie warto zagracać podłogi dodatkowymi akcesoriami, ponieważ wprowadzą wrażenie bałaganu i ciasnej przestrzeni. Warto zdecydować się na meble jasne, natomiast jeśli pokój jest spory, możemy zakupić meble w ciemniejszych kolorach.

Jak umeblować niewielki pokój

Meble do pokoju czy sypialni kupimy w dobrych salonach meblowych

Prostota jest kluczowa przy projektowaniu wystroju małego pomieszczenia. Używaj neutralnych kolorów i miej proste ściany pomalowane na jasne kolory, unikając zbędnych detali w postaci zbyt wielu obrazów czy grafik. Im jaśniejsze wyposażenie, tym większy wyda się nam pokój, więc wybierz jasny odcień ścian i dodaj koloru za pomocą akcesoriów i dzieł sztuki. Starannie umieszczone lustra powiększą przestrzeń i dodatkowo wprowadzą światło do pokoju, jednak nie można zapominać o oświetleniu. Twarda podłoga z paneli, desek drewnianych, płytek czy winylu, jest popularnym i praktycznym wyborem we współczesnym salonie, ale może wydawać się nieco chłodna i twarda. Dlatego warto zainwestować w dobrej jakości dywan, który podkreśli wystrój każdego pomieszczenia.

W małych pomieszczeniach nie zmieszczą się duże stoły, ale warto zainwestować w stolik kawowy, na którym można postawić dekoracje czy odłożyć książkę. Taki stolik przyda się również obok kanapy czy foteli, jeśli przyjmujemy gości. W salonie przyda nam się również kanapa, ale jeśli pokój jest mały, lepiej zrezygnować z dużych narożników. Dobrym wyborem będzie sofa dwuosobowa i fotele, ale nie muszą one do siebie pasować, warto postawić na oryginalność. W pokoju dziennym przydadzą się również pojemne szafki do przechowywania czy komody, które wielkością trzeba dopasować do rozmiarów pomieszczenia.

Największy wybór mebli posiada GaleriaReguly.pl – Sklep z meblami Warszawa, do którego łatwo jest dojechać z okolic. Możemy tam zaopatrzyć się w wysokiej jakości meble, które nie są produkowane masowo, jak również zamówić umeblowanie domu czy mieszkania na wymiar.

Posted in Dom