Pasta cukrowa to odpowiednia metoda depilacji przy skórze wrażliwej

Depilacja za pomocą pasty cukrowej to naturalna, delikatna i bezpieczna metoda usuwania niechcianego owłosienia z dowolnego miejsca na ciele, w tym na twarzy.

Sprawdzi się w przypadku każdego rodzaju skóry i tekstury włosków. Dzięki tej metodzie niechciane włoski odrastają coraz słabiej z każdym zabiegiem, a w niektórych przypadkach możliwe jest nawet trwałe ich usunięcie. Takie rezultaty można osiągnąć przy włoskach o długości zaledwie 5 mm lub mniejszej.

Pasta cukrowa to odpowiednia metoda depilacji przy skórze wrażliwej

Kosmetyki, dzięki którym pozbędziesz się niechcianego owłosienia

Depilacja za pomocą pasty cukrowej zyskuje na popularności ze względu na swoje zalety w porównaniu z konwencjonalnym woskowaniem. Podczas takiego procesu depilacji pasta cukrowa jest nakładana na żądany obszar i przykleja się do włosków usuwając je, bez przyczepiania się do skóry. Pastę cukrową można nakładać w temperaturze pokojowej lub podgrzać do letniej temperatury, minimalizując ryzyko poparzenia. Z tego powodu depilacja pastą cukrową jest generalnie preferowana zamiast wosku, jeśli chodzi o usuwanie włosów z większych obszarów skóry.

Pasta cukrowa nie przykleja się do żywych komórek skóry, usuwane są tylko martwe komórki naskórka, więc nie ma ryzyka uszkodzeń, otarć czy podrażnień skóry. Pastę cukrową do depilacji nakłada się w kierunku przeciwnym do wzrostu włosków, a następnie usuwa włosy zgodnie z naturalnym kierunkiem wzrostu, co skutkuje mniej bolesną depilacją i eliminacją łamliwości włosów. W ten sposób możemy również uniknąć bolesnego wrastania włosków, co może się zdarzyć przy innych metodach usuwania zbędnego owłosienia z ciała.

Produkty do depilacji i kosmetyki stosowane po zabiegu depilacji możesz kupić na stronie epilaxpolska.pl. Pasta cukrowa jest tak delikatna, że może usunąć włoski na twarzy, pod pachami oraz okolic bikini, i jest bezpieczna dla osób z nadwrażliwością, alergią, egzemą i łuszczycą. Pasta cukrowa łatwo rozpuszcza się w wodzie, nie pozostawiając lepkiej pozostałości na skórze, łatwo się ją zmywa i nie brudzi tak jak wosk do depilacji.