Jakie witaminy ma marchewka?

Jeśli mamy możliwość jedzenia marchewki to trzeba to robić tak często jak to tylko jest możliwe. Jeśli nie lubimy na surowo marchewki to można ją przygotować w sałatkach i surówkach.

Najważniejsze żeby była obecna w naszej diecie, bo to przełoży się bardzo pozytywnie na nasz organizm. Pomyślmy o tym, a będziemy o wiele bardziej zdrowi. Najlepiej byłoby pić sok z marchwi, bo wtedy mamy skondensowaną ilość witamin, która jest potrzebna w naszym organizmie.

Karoten, który jest barwnikiem i nadaje koloru marchewce jest bardzo silny. Jeśli pijemy dużo soku z marchwi to zmienia się nasz kolor skóry. Tak to właśnie działa. Marchewka była znana już tysiące lat temu, dlatego wtedy włączano ją do diety. W sprzedaży znajdziemy różne kolor marchwi białą, żółtą, czerwoną, a nawet można trafić na czarne.

Wszystkie witaminy w marchewce

Oczywiście w marchwi znajdziemy witaminę C, ale w bardzo małej ilości. Znajdziemy tutaj Tiaminę czy ryboflawinę. W marchewce znajduje się również witamina B6 oraz witamina E. W składzie marchwi znajduje się też witamina K. te dwie ostatnie witaminy są potrzebne dla osób, które mają problemy z zakrzepami. Jeśli chodzi o witaminy z grupy B to znajdziemy tutaj poza wspominaną witaminą B6 jeszcze B1, B2,B3. Marchew dostarcza do naszego organizmu wielu składników, dlatego im wcześniej będziemy ją jeść w różnych formach tym lepiej będzie dla naszego zdrowia.

Marchew w stu gramach ma 33 kalorie, a jeśli ją ugotujemy to ta ilość zmaleje to 30 kalorii. Warto w każdej postaci jeść marchew, bo to naprawdę nam się przyda. Nie wszyscy lubią ten smak, ale jeśli damy ją w sałatce albo w jakiejś innej formie to na pewno się przyjmie. Jeśli mamy kogoś albo możemy sami posiać marchew to wtedy wiemy, że jemy coś w stu procentach naturalnego. Na pewno na tym nam zależy żeby mieć nie marchew, która jest nafaszerowana pestycydami tylko taką, która jest naturalna, bo wtedy na pewno ma te witaminy, które zostały tutaj opisane i taka marchew nie będzie zagrażać naszemu zdrowiu.

Artykuł przygotowany przy współpracy z https://olimpsport.com/pl