Nie wiesz, jakie pokrycie dachowe wybrać? Zdecyduj się na blachodachówkę rzymską

Wśród trwałych pokryć dachowych ogromną popularnością cały czas cieszy się blachodachówka. Jej uniwersalność pozwala na dostosowanie materiału do niemal każdego rodzaju dachu czy też stylu domu. Modele blachodachówek mogą jednak różnić się od siebie, dlatego warto przejrzeć dostępne opcje, żeby dokonać właściwego wyboru. Jedną z możliwości jest blachodachówka o profilu rzymskim.

Dlaczego warto wybrać blachodachówkę na pokrycie dachu?

Blachodachówka, podobnie jak blacha trapezowa, wykazuje się ogromną wytrzymałością na czynniki zewnętrzne. Tworzy szczelną, solidną powierzchnię, której nie zaszkodzą ani obfite opady deszczu czy śniegu, ani intensywne promieniowanie UV. Po poprawnym zamontowaniu z użyciem deskowania i folii paroprzepuszczalnej, doskonale chroni dach przed przenikaniem do niego wilgoci. Arkusze blachodachówki są pokryte specjalną warstwą ochronną, która przedłuża jej trwałość i sprawia, że materiał jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. 

Jeśli szukamy lekkiego pokrycia dachowego, które nie obciąży zbytnio konstrukcji budynku, to blachodachówka również jest doskonałym rozwiązaniem. Waga tego materiału na 1 m² wynosi mniej więcej 4,5 kg. Tak nieduży ciężar znacząco ułatwia transport i rozładowanie, a następnie przenoszenie blachy na dach.

Blachodachówka jest także wyjątkowo prosta do zamontowania. Pojedyncze arkusze mocuje się do łat i kontrłat przy pomocy wkrętów farmerskich. Dzięki temu prace wykończeniowe na dachu przebiegają szybko i sprawnie. Do wykorzystania tego materiału potrzebujesz jedynie dokładnych pomiarów powierzchni dachu, tak by zamówić wymaganą ilość i nie narażać się na dodatkowe straty.

Blachodachówka rzymska – co to jest?

Arkusze blachodachówki rzymskiej powstają przy użyciu specjalnej technologii. Podobnie jak w przypadku innych modeli, jej rdzeniem jest stalowa, ocynkowa blacha. W procesie produkcyjnym jednak powłoka ochronna jest dodatkowo utwardzana poprzez wypalenie. Dzięki takiemu zabiegowi blachodachówka jest jeszcze bardziej odporna na szkodliwe warunki atmosferyczne, ponadto znacznie się zmniejsza narażenie na korozję. Blachodachówka rzymska to trwałe, ekonomiczne rozwiązanie na każdy dach.

Posted in Dom