Gadżety reklamowe – klasyka kontra nowoczesność

Każda osoba prowadząca biznes doskonale zdaje sobie sprawę, jak ważne jest jego odpowiednie reklamowanie – właśnie za jego pośrednictwem można stale pozyskiwać nowych klientów, a wraz z nimi pieniądze na dalszy rozwój. W dzisiejszych czasach nie można polegać wyłącznie na „poczcie pantoflowej” – trzeba działać, by mieć jakiś efekt. Ze wszystkich metod promocji najlepiej sprawdzają się z kolei darmowe materiały reklamowe – najlepiej nie w postaci nudnych ulotek, ale innowacyjnych gadżetów.

Powiew klasyki

Jeżeli chcemy postawić na nieco otartą, ale sprawdzoną i wciąż skuteczną klasykę, musimy skłonić się ku kubkom, koszulkom czy torbom z własnym nadrukiem. Ważne jest, żeby zadbać tutaj o odpowiedni wzór – zadbajmy o to, żeby wzór był on unikalny i pomysłowy. Nie bójmy się sięgnąć po humor – nasza reklama wcale nie musi zajmować 90% powierzchni kubka. Może być subtelniejsza – jeżeli odpowiednio przyciągniemy oko, wtedy na pewno zostanie zauważona. Przede wszystkim zadbajmy więc o właściwy przekaz.

W kanon klasycznych upominków wpisują się również parasole, stanowiące – podobnie, jak długopisy reklamowe czy torby na ramię – bardzo uniwersalną, bo używaną przez każdy potencjalny target rzecz. Ich największym plusem jest olbrzymia powierzchnia do zadruku i potencjał w „wędrowaniu” naszej reklamy. Któż z nas bowiem nie oferował nigdy nieprzygotowanemu przybyszowi parasola na drogę?

Doza nowoczesności

Współcześnie świat gadżetów reklamowych jest bardzo otwarty na nowości – wyprodukować możemy niemal wszystko, na czym znaleźć się może nasze logo, slogan czy po prostu reklama. Jeżeli zatem chcemy zaprezentować bardziej nowoczesne podejście i mamy na to właściwy budżet, zawsze możemy zainwestować chociażby w pendrive’y, które mogą nieść naszą reklamę nie tylko na sobie, ale też i w sobie – nagraną na pamięć. Opcji jest jednak sporo więcej – powerbanki, lampki, ozdoby choinkowe czy inne. Postawmy więc na to, co naszym zdaniem sprawdzi się najlepiej w gronie odbiorców, w które docelowo celujemy.