Jak tworzony jest cennik usług druku 3d?

Wydruk w technologii 3d wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu – drukarek warstwowych tworzących obiekty przestrzenne.

Ponadto stworzenie produktu fizycznego w wersji 3d opierając się na modelu komputerowym, wymaga specjalistycznej wiedzy i umiejętności. Wszystko to sprawia, że koszt druku 3d znacząco przekracza koszt zwykłego wydruku, nawet jeśli jest on wykonany w bardzo dobrej jakości. Czy to oznacza, że usługi 3d muszą zrujnować budżet i muszą oznaczać zaangażowanie naprawdę dużych środków finansowych? Nie koniecznie. Na cenę końcową ma wpływ szereg różnego rodzaju czynników, z którymi warto się zapoznać przed złożeniem zlecenia wykonania usługi.

Czynniki, które mają wpływ na cenę druku 3d

Pierwszym czynnikiem, który w znaczący sposób wpływa na cenę usługi wydruku przestrzennego, jest rozmiar modelu. Jednak nie chodzi tu tylko i wyłącznie o jego wielkość, ale również o zużycie materiału przy jego produkcji oraz jakość tego materiału, który zostanie wykorzystany.

Jak tworzony jest cennik usług druku 3d?

Znaczenie ma również poziom jego skomplikowania, który znacząco wpływa przede wszystkim na grubość użytych warstw, ale również czas trwania wydruku.

W praktyce oznacza to, że trudno jednoznacznie przyjąć ogólną cenę bez wcześniejszej szczególnej analizy. Oznacza to, że w zdecydowanej większość firm nie ma podanego konkretnego cennika, a jedynie ewentualnie pewne widełki cenowe, w których konkretna usługa może się mieścić. Na pewno jednak wziąć pod uwagę okoliczność, że zlecenie usługi wydruku przestrzennego obiektu fizycznego będzie znacząco tańsze niż zakup profesjonalnego sprzętu oraz zatrudnienie specjalisty w tym zakresie.
Ze szczegółami dotyczącymi ceny można zapoznać się pod tym adresem internetowym druk 3d cennik. Istotne jest również to, że można znaleźć tam szereg różnego rodzaju ważnych i przydatnych informacji na temat druku 3d oraz tego jak wygląda i przebiega realizacja usługi. Zainteresowane osoby mogą również zadać pytania specjalistom i uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich wątpliwości.