Jak długo trzeba współpracować z trenerem, aby zobaczyć efekty?

Regularne ćwiczenia przynoszą korzyści zarówno fizyczne, jak i psychologiczne.

Trener osobisty może ci pomóc w osiągnięciu celów fitness. Decyzja o skorzystaniu z pomocy trenera osobistego jest decyzją wzmacniającą, motywującą do zwiększonej pracy. W końcu przejmujesz kontrolę zarówno nad swoim fizycznym, jak i psychicznym samopoczuciem. Czas spędzony z osobistym trenerem będzie zależeć od kilku różnych czynników, między innymi od twojej kondycji, intensywności treningów, trybu życia, trudności w osiągnięciu swoich celów związanych z ćwiczeniami.

Jak długo trzeba współpracować z trenerem, aby zobaczyć efekty?

Trener osobisty indywidualnie podejdzie do każdego klienta

Istnieje wiele czynników, które decydują o tym, jak długo powinieneś ćwiczyć pod okiem trenera osobistego. Chociaż każdy ma inny zestaw celów fitness, ważny jest również poziom umiejętności, wybór planów treningowych, koszt treningów, czas jaki poświęcasz na ćwiczenia i dostępność trenera. Kiedy po raz pierwszy spotykasz się z trenerem osobistym, twoje cele fitness mogą wydawać się nieosiągalne, ponieważ wydają się znacznie bardziej odległe niż są w rzeczywistości. Możesz myśleć, że musisz spotykać się ze swoim trenerem pięć dni w tygodniu, aby schudnąć, ale w rzeczywistości dwie do trzech sesji tygodniowo przez miesiąc lub dwa w zupełności wystarczy.

Ponieważ każdy jest inny, wspólnie z trenerem możecie zdecydować, jak często musicie się spotykać, aby osiągnąć upragniony cel. Większość osób czuje się pewniej, ćwicząc z trenerem, dlatego najczęściej wybierane są spotkania dwa razy w tygodniu. Wiele ćwiczeń siłowych może być trudnych do wykonania, więc często zdarza się, że ludzie czują, że potrzebują wskazówek podczas treningu siłowego. Różnorodność ćwiczeń sprawi, że będziesz miał więcej radości z treningów, poczujesz motywację i chęć do częstych ćwiczeń.

Trener osobisty Katowice pomoże nam dobrać ćwiczenia do naszej kondycji i umiejętności. Twój poziom sprawności fizycznej również decyduje o tym, jak długo powinieneś ćwiczyć z trenerem osobistym. Jeśli niedawno zacząłeś ćwiczyć, realistycznym celem jest spotkanie z trenerem do trzech razy w tygodniu przez pierwszy miesiąc. Upewnij się, że sesje są równomiernie rozłożone w ciągu tygodnia, aby dać mięśniom szansę na odpoczynek.