Do czego służy kalkulator rat leasingowych?

Osoby zainteresowane leasingiem często zastanawiają się, czy aby na pewno warto z niego skorzystać. W Polsce ta forma finansowania nie jest jeszcze tak popularna jak np. tradycyjny kredyt gotówkowy. Jednak bez wątpienia dobrze jest przemyśleć zawarcie umowy leasingowej, zwłaszcza w odniesieniu do zakupu nowego samochodu czy maszyn. W tym celu, jako pierwszy krok, dobrze jest skorzystać z kalkulatora rat leasingowych, np. narzędzia oferowanego przez firmę CLS Sp. z o.o.

Na leasing stawia coraz więcej przedsiębiorców. Ta forma finansowania polega na tym, że leasingodawca przekazuje w użytek samochód, maszynę lub urządzenie konkretnemu klientowi, pozostając formalnym właścicielem danego sprzętu. W zamian otrzymuje od leasingobiorcy miesięczną opłatę, której wartość jest ustalana przed finalizacją transakcji. Umowa leasingowa trwa przez uzgodniony okres, a po jej ustaniu leasingobiorca może pojazd lub urządzenie wykupić albo pozostawić firmie leasingowej. To bardzo wygodne rozwiązanie, bowiem pozwala np. na zainwestowanie w nowe wyposażenie dla firmy bez angażowania własnego kapitału. By przekonać się, że leasing to skuteczna forma finansowania, nie trzeba od razu składać wizyty firmie leasingowej. Najpierw warto samemu zorientować się, co do szacowanych wielkości rat. Pomoże w tym internetowy kalkulator leasingowy od CLS.

CLS Sp. z o.o. od lat zajmuje się doradztwem finansowym i pomaga klientom przejść przez cały proces finansowania inwestycji. Ich narzędzie, czyli kalkulator rat leasingu, to bardzo prosty sposób, by szybko obliczyć koszty leasingowe. Jedyne, co należy zrobić, to wejść na odpowiednią podstronę przedsiębiorstwa z kalkulatorem. By uzyskać wynik, należy najpierw wybrać właściwy sprzęt, z którego planuje się korzystać (samochód osobowy, ciężarowy, maszyna rolnicza, maszyna budowlana, maszyna lub urządzenie przemysłowe). Następnie użytkownik kalkulatora musi wpisać wartość pojazdu netto oraz brutto. Kolejny krok to skorzystanie z intuicyjnych suwaków i określenie zarówno wysokości wpłaty własnej w procentach, jak i okresu leasingowania w miesiącach oraz wartości wykupu w procentach. Odpowiedź uzyskuje się natychmiast. Kalkulator leasingowy samochodu od CLS daje także szansę obliczenia raty kredytu, by móc zorientować się, które rozwiązanie będzie korzystniejsze, leasing czy zwykły kredyt.