Skuteczna rehabilitacja nad morzem

Pacjenci cierpiący na cukrzycę oprócz leczenia farmakologicznego mogą skorzystać także z rehabilitacji, która może być ważnym elementem całego procesu leczniczego.

Regularna aktywność fizyczna może zmniejszyć ryzyko powikłań, wpływać pozytywnie na nasze zdrowie fizyczne, a także zdrowie psychiczne. W całej Polsce znajdziemy ośrodki, które zajmują się rehabilitacją dla cukrzyków, bardzo dobrym pomysłem może być wybór ośrodka nad morzem, gdzie skorzystamy z unikatowego nadmorskiego mikroklimatu.

Skuteczna rehabilitacja nad morzem

Rehabilitacja dla pacjentów cierpiących na cukrzycę

Prawidłowo prowadzona rehabilitacja może zmniejszyć ryzyko chorób serca, pacjenci, którzy cierpią na cukrzycę stanowią grupę o podwyższonym ryzyku, jeżeli chodzi o choroby układu sercowo-naczyniowego. Dlatego regularna aktywność fizyczna jest bardzo istotna, pomaga obniżyć ciśnienie, poprawić krzepnięcie krwi oraz ogólną wydolność fizyczną naszego organizmu. Dzięki temu możemy uniknąć powikłań, takich jak miażdżyca, zawał serca, czy też powstawaniu nadmiernych owrzodzeń oraz ran.

Rehabilitacja może pozytywnie wpływać na regulację poziomu cukru w organizmie, może przełożyć się na możliwość lepszego kontrolowania choroby, co w efekcie pozwoli polepszyć nasz tryb życia. Dodatkowo rehabilitacja i wysiłek fizyczny to także utrata wagi. Rehabilitacja nad morzem to także możliwość skorzystania z kąpieli w wodzie o dużym zasoleniu, co wpłynie pozytywnie na nasz układ krwionośny, powietrze o dużej zawartości jodu oraz mikroelementów wpływa bardzo pozytywnie na tarczycę, która jest odpowiedzialna za regulację wielu procesów zachodzących naturalnie w naszym organizmie. Rehabilitacja to także okazja na zrzucenie zbędnych kilogramów, co będzie ważne w przypadku osób cierpiących na cukrzycę.

Dlatego istotna jest właściwa rehabilitacja cukrzyca jest schorzeniem, w przypadku którego możemy zmniejszyć objawy poprzez aktywność, dietę, terapię, różnego rodzaju zajęcia prowadzone pod okiem specjalistów. W przypadku cukrzyków wakacje nad morzem połączone z rehabilitacją, mogą przynosić bardzo dobre rezultaty, w ten sposób poczujemy się lepiej, objawy cukrzycy będą mniej zauważalne.