Jakie atrakcje oferuje Beskid Wyspowy?

Jednym z najciekawszych miejsc do uprawiania narciarstwa biegowego są z pewnością Beskidy.

Warty uwagi jest Beskid Wyspowy, czyli zespół szczytów, który łączy wiele szlaków górskich o różnym stopniu trudności. Znajdziemy tu zarówno szlaki żółte, jak również zielone, czerwone oraz czarne. Charakteryzują się one różną długością, możemy w lecie skorzystać także z wypożyczalni rowerów. Jest to piękna i naturalna okolica, która z pewnością pozwoli na wypoczynek w ciszy i spokoju, z dala od głównych ośrodków wypoczynkowych w naszym kraju.

Jakie atrakcje oferuje Beskid Wyspowy?

Udany wypoczynek w Beskidach

Oczywiście znajdziemy tutaj także bazę noclegową, są to schroniska PTTK, ale także pensjonaty prywatne, hotele, ośrodki wypoczynkowe. W Beskidach znajduje się także wiele ośrodków sanatoryjnych, jest to miejsce, gdzie wiele osób przyjeżdża leczyć twoje dolegliwości. Naturalnie okolice Beskidu Wyspowego to świetny pomysł, aby wybrać się na wakacje jeżeli uprawiamy narciarstwo. Możemy skorzystać tu z tras, które przygotowane są dla osób początkujących, również osoby, które lubią bardziej wymagające trasy, znajdą coś dla siebie. Wielkość szczytów pomiędzy Kotliną Sądecką a Rabą to miejsca wyjątkowe oraz niepowtarzalne. Z pewnością przyjeżdża tu co roku wiele rodzin, które poszukują odskoczni, odpoczynku od pracy. Naturalnie w zimie możemy skorzystać z naśnieżonych stoków oraz zadbanych tras narciarskich.

Trasy biegną przez Lubomir, Śnieżnik, Lubogoszcz oraz Łopień. Oczywiście znajdziemy tu nie tylko profesjonalne trasy, ale także piękne wąwozy, możemy również odwiedzić tutejsze Obserwatorium Astronomiczne. Oczywiście znajduje się tu wiele miasteczek wypoczynkowych, które mogą zapewnić nam odpoczynek i atrakcje dla całej rodziny. Warto zwrócić uwagę na ofertę pensjonatu Serce Beskidu, znajdziemy tam przytulne domki, które posiadają nowoczesne aneksy kuchenne oraz łazienki. Są to dwupoziomowe obiekty, które z pewnością zapewniają wygodę dla całej rodziny czy też większej grupy znajomych.

Ze szczegółową ofertą pensjonatu Serce Beskidu możemy zapoznać się na stronie sercebeskidu.pl. Warto pamiętać, iż jeżeli chcemy wynająć pokój w sezonie urlopowym, powinniśmy dokonać rezerwacji wiele miesięcy wcześniej. Beskidy są obecnie coraz bardziej popularne wśród turystów, którzy wybierają je zamiast wakacji w zatłoczonych Tatrach.