Płytki gresowe imitujące deskę drewnianą

Płytki gresowe bardzo dobrze sprawdzają się w łazienkach, są nie tylko praktyczne, ale również bardzo estetyczne.

Można wybrać płytki, które imitują kamień lub drewno, dostępnych jest bardzo wiele modeli kształtem przypominających deskę w różnych gatunkach drewna. Dzięki temu można stworzyć bardzo ciekawe aranżacje, które będą imitowały drewnianą podłogę w naszej łazience czy też kuchni.

Płytki gresowe imitujące deskę drewnianą

Gres drewnopodobny Cerrad Sentimental

Gres jest bardzo dobrym rozwiązaniem do łazienki czy też kuchni, ponieważ jest to materiał, który będzie łatwy w utrzymaniu. Gres w odróżnieniu od drewna nie wymaga impregnacji czy cyklinowania. Nowoczesne płytki do złudzenia przypominają drewno, posiadają odpowiednią fakturę i kolorystykę. Bardzo ciekawym przykładem jest seria płytek Cerrad Sentimental o wymiarach 20×120 cm oraz 30×120 cm. Występują w kilku odmianach kolorystycznych, jak Beige, Brown, Cherry oraz Honey. Płytki o o szerokości 20 cm znajdą zastosowanie na podłogach, ale również na ścianach, natomiast model szerokości 30 cm to stopnice ze specjalnymi żłobieniami antypoślizgowymi.

Płytki tego typu bardzo dobrze harmonizują z naturalną podłogą drewnianą. Jeżeli posiadamy drewno ułożone w przedpokoju czy też w salonie, wówczas płytka imitująca drewno bardzo dobrze będzie wyglądała w łazience czy też kuchni. Płytki tego typu można wybierać także do innych pomieszczeń zamiast podłogi drewnianej, jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ płytka nie będzie wymagała zabiegów impregnujących tak jak podłoga z naturalnego drewna. Obecnie płytki tego typu cieszą się coraz większym zainteresowaniem, płytki są bardzo praktyczne oraz wytrzymałe. Charakteryzują się klasą ścieralności PEI 4 oraz antypoślizgowością R10. Dzięki temu są to płytki bardzo bezpieczne, które sprawdzą się na powierzchniach mokrych czy też wilgotnych w łazience. Jest to płytka tonalna, poszczególne płytki będą różniły się rysunkiem, rodzajem słoi charakterystycznych dla drewna. Dzięki temu podłoga do złudzenia przypomina prawdziwe drewno.

Płytki Cerrad Sentimental dostępne są w różnych odmianach na stronie internetowej https://e-plytki.eu/pl/c/SENTIMENTAL/10135. Dużą zaletą jest możliwość wykorzystania ich także na zewnątrz, jest to płytka mrozoodporna, dzięki temu możemy zastosować ją na tarasie zewnętrznym, gres wykazuje nie tylko dużą odporność na zmianę temperatury, ale także na nacisk czy ścieranie.