Na co zwracamy uwagę kupując mieszkanie?

Kiedy chcemy kupić swoje pierwsze wymarzone mieszkanie, czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy jak trudne może być to zadanie.

Nie chodzi tu tylko o kwestie finansową ponieważ na rynku dostępnych jest bardzo wiele różnego rodzaju mieszkań. Oczywiście powinniśmy zwrócić uwagę na wielkość, musimy zastanowić się czy potrzebujemy mieszkania 2 czy też 3 pokojowego. Oczywiście czasem potrzebne nam będzie większe mieszkanie jednak mieszkania do 70m2 są obecnie najpopularniejsze, a średnia wynosi około 50 m2. Wiele osób zwraca szczególną uwagę na kuchnię, łazienkę oraz rozłożenie pomieszczeń w mieszkaniu. Jest to bardzo ważne ponieważ od tego będzie zależała nasza wygoda użytkowania naszego mieszkania. Czasem bowiem możemy spotkać wiele ofert mieszkań, które są dość długie jednak wąskie, w tym przypadku rozłożenie pomieszczeń może być dla nas nieodpowiednie. Przykładowo lepiej sprawdzi się kwadratowa, niż prostokątna kuchnia, jednak w przypadku łazienki może być to zaleta. Oczywiście musimy także zwracać uwagę na inne szczegóły takie jak przykładowo balkon jego wielkość czasem są to mieszkania z bardzo małym balkonem. Na co zwracamy uwagę kupując mieszkanie?

Z pewnością w lecie balkon bardzo nam się przyda, dlatego warto poszukiwać mieszkania z dość szerokim balkonem na którym będziemy mogli przykładowo powiesić pranie.

Trzeba także zastanowić się na którym piętrze będziemy szukali mieszkania. Wiele osób będzie preferowało parter lub też 1 piętro. Ważna jest również lokalizacja budynku, osoby które pracują w centrum miasta z pewnością będą poszukiwały mieszkania w pobliżu swojej pracy, jednak należy pamiętać iż tego rodzaju mieszkania będą droższe. Mieszkanie na obrzeżach są zazwyczaj tańsze, jednak droga do pracy można zająć więcej czasu. Należy również zwrócić uwagę czy w pobliżu budynku w którym chcemy zakupić mieszkanie znajduje się przystanek komunikacji miejskiej, apteka, szkoła czy też przedszkole. Z pewnością warto również zwrócić uwagę na to czy w budynku znajduje się parking podziemny, oraz jakie są koszty jego zakupu, ponieważ obecnie możemy mieć problem z miejscami parkingowymi, zwłaszcza z większych miastach. Warto odwiedzić stronę www.maxon.pl/mieszkania/mieszkania-na-sprzedaz znajdziemy tam różne mieszkania na sprzedaż, które będą nam odpowiadały. Znajdziemy mieszkania, o różnych metrażach, w różnych lokalizacjach.