Jaki zestaw wędkarski wybrać na karpia

Karp to bardzo popularna w naszym kraju ryba. Nie ma, zatem się, co dziwić, że wielu miłośników wędkarstwa chce mieć specjalny zestaw, który ułatwi im łowienie. Karpia jemy nie tylko w okresie świąt, ale praktycznie przez cały rok.

Wybranie odpowiedniego zestawu nie jest łatwe, bo sprzętu jest naprawdę bardzo dużo i nie będzie nam łatwo dotrzeć do tego, co jest najlepsze. Trzeba się skupić na kołowrotku gruntowym, która wyposażony jest w wolny bieg. Łowienie na takim sprzęcie daje nam niesamowicie dużo emocji. Kołowrotek powinien mieć minimum kilka łożysk kulowych i jedno oporowe, a wszystko mocowane na wytrzymałej grafitowej szpuli. Warto byłoby się od razu zaopatrzyć w dość spoty i pojemny podbierak. Karp może ważyć dwa kilogramy, ale możemy złowić kilkukrotnie większego.

Co jeszcze powinniśmy kupić?
Bardzo ważne są haczyki przeznaczone do połowów na kukurydzę. Mają krótki trzonek i bardzo dobrze trzymają przynętę, a co za tym idzie łowienie będzie o wiele łatwiejsze. Jeśli chcemy łowić na kilka wędek to przyda nam się rod pod stanowisko karpiowe. W zależności od modelu może się pomieścić kilka wędek. Podczas łowienia bardzo przydaje się sygnalizator, bo nie trzeba cały czas obserwować spławika. Elektroniczny sygnalizator jest bardzo czuły i w porę nas ostrzeże, że zaczęło się branie. Można kupować pojedynczo wszystkie elementy potrzebne do połowów karpia, ale można również kupić gotowe zestawy. To drugie rozwiązanie polecane jest dla wędkarzy amatorów, którzy nie mają zbyt dużej wiedzy na ten temat.

Ceny poszczególnych elementów jak i zestawów zależne są od tego, z jakich wykonane są materiałów i od jakiego pochodzą producenta. Nie warto kupować czegoś taniego, bo nie będzie trwałe i efektywne. My chcemy łowić sobie karpie i chcemy być w tym skuteczni, dlatego im lepszy sprzęt wybierzemy tym lepiej dla nas. Sklepy wędkarskie są przegotowane o każdej porze z bardzo bogatą ofertą dla wędkarzy amatorów i profesjonalistów. Każdy dla siebie coś odpowiedniego znajdzie.