Elegancki taras przed naszym domem

Obecnie deska tarasowa ma ogromne zastosowanie w budownictwie, szczególnie w typie ogrodowym.

Z tego względu deska tarasowa produkowana jest przez wielu producentów na całym świecie. Każda deska tarasowa powinna być objęta gwarancją na ponad dwadzieścia lat. Bardzo często wykończona jest także litą deską, z gotową powłoką, która jest impregnowana poprzez wykończenie olejem. Prawidłowo wykonana deska tarasowa powinna być masywna, dokładnie wykończona powierzchniowo lakierem lub olejem. Dodatkowym jej plusem jest to, gdy stworzona jest w naturalnych barwach, nie zaś ubarwiona na intensywny, nieprzypominający drewno kolor. Bardzo często marzymy o spokojnym wypoczynku, z dala od hałasujących w domu dzieci, zaś takim idealnym miejscem jest właśnie taras. Prawidłowo wykonany, dokładnie skonstruowany i pięknie wkomponowany w ogród taras jest marzeniem wielkiej części pań domu. Bardzo często taras łączy się bezpośrednio z domem, jednak w wielu przypadkach stanowi tez oddzielnym element umieszczony w ogrodzie. Taras jest doskonałym miejscem na wieczorny relaks po całym męczącym dniu pracy, czy też służyć może wspaniale na przyjęcie gości oraz zjedzenie obiadu w towarzystwie rodziny. Bardzo często wykonuje się dziś tarasy betonowe, które posiadają utwardzone podłoże. Zanim rozpoczniemy, więc budowę elementów, jakimi są tarasy warto wysypać powierzchnię żwirem, kamieniem, czy też kostką betonową.

Następnie na miejsce przygotowane pod tarasy wysypać należy warstwę, zwaną podbudową, która tworzona jest z piasku zmieszanego na sucho z cementem.

Następnym krokiem jest nałożenie powierzchni tarasu, na którą po wyschnięciu można ułożyć płytki betonowe, gres, klinkier, terakotę, lub płytki kamienne takie jak granit, piaskowiec, sjenit. Obecnie producent tarasów oferuje wiele różnych pomysłów na wykonanie dla nas najlepszego tarasu, który będzie dobrze pasował do charakteru naszego domu. Tarasy drewniane można wykończyć w różnych stylach, jak również można pomalować na różne kolory.