Do czego służą podpory stropowe?

W budownictwie technika związana z projektowaniem oraz wykonawstwem stropów zasadnicza się nie zmieniła, obecnie jednak wykorzystuje się wiele urządzeń oraz rozwiązań, które znacznie ułatwiają wykonywanie wiele prac budowlanych.

Z pewnością warto zwrócić uwagę iż obecnie stropy wykonywane są przy pomocy specjalnych pustaków, gdzie wylewka może być podawana bezpośrednio z betoniarki poprzez długi wąż. Jest to bardzo szybka technika pozwalająca na wykonanie dużej wielkości stropów w ciągu jednego dnia.

Do czego służą podpory stropowe?

Wytrzymałe podpory stropowe z płynną regulacją wysokości

Naturalnie pod zbrojeniem powinien znaleźć się odpowiedni podkład, który sprawi, iż beton nie będzie przelewał się z konstrukcji na dolne partie budynków, oczywiście całość powinna być odpowiednio podparta. W tym przypadku można wykonać wykorzystać podstawy stałe, przykładowo drewniane, jednak dużo lepiej sprawdzają się podpory metalowe, tego typu podpory stropowe często są regulowane, Dzięki czemu możemy łatwo dostosować się do różnych wysokości stropów, różnego rodzaju belek czy balkonów. Warto zwrócić uwagę iż mogą być to podpory o maksymalnej wysokości 3 m oraz minimalnej 2 m, dzięki czemu znajdą zastosowanie w wielu pomieszczeniach w czasie budowy domu. Z pewnością sprawdzą się także jako rozpory w przypadku montażu różnych drzwi, okien, można wykorzystać je także w pozycji poziomej.

Z pewnością warto wybrać modele ocynkowane, dzięki temu będą odporne na działanie wody, nie zardzewieją, będzie można z nich korzystać przez wiele lat. Oczywiście dodatkowo często posiadają także rączki, które pozwalają na łatwe przenoszenie, przestawianie, Warto zwrócić uwagę na specjalny gwint, który umożliwia bardzo dokładne dopasowanie wysokości, dzięki czemu będziemy mogli ustawić je dokładnie pod stropem, ocenić siłę nacisku, następnie możemy także wprowadzić pewne korekty wysokości. Oczywiście po zaschnięciu stropu, będziemy mogli je złożyć, wykorzystać w innym miejscu.

Profesjonalne podpory stropowe pozwalają na łatwą regulację, transport, z pewnością będą to także rozwiązania które nie zawiodą, będzie można wykorzystać je w roli podpór w wielu miejscach. Oczywiście możemy znaleźć modele, które pozwalają na regulację w zakresie przykładowo od 3 do 5 m.