Cyklinowanie parkietu – czym się kierować wybierając firmę cyklinującą na terenie Gdyni i okolic?

Cyklinowanie drewnianej podłogi to dość odpowiedzialne zadanie wymagające rzetelnej wiedzy, specjalistycznych maszyn i doboru najbardziej odpowiednich klejów, lakierów lub olejów, pasujących do danego materiału.

Podłogi drewniane urzekają swoją prostotą i klasą dodadzą szyku każdemu wnętrzu. Pasują zarówno do klasycznych wnętrz glamour, stylu vintage czy nowoczesnego looku podkreślonego nutą egzotycznego drewna o ciekawym ułożeniu. Cyklinując podłogę możemy niemal całkowicie odmienić wygląd każdego wnętrza przez nadanie zupełnie nowego koloru definiującego powierzchnię. Nowe kolory drewna można uzyskać po zeszlifowaniu starego lakieru i nałożeniu nowego wysokiej jakości wykończenia lakierowego lub przygotowanego na bazie olejów.

Cyklinowanie parkietu - czym się kierować wybierając firmę cyklinującą na terenie Gdyni i okolic?

Cyklinowanie parkietu w mieszkaniach, domach, firmach i miejscach publicznych w Gdyni możliwe bez pyłu.

Nowa technologia i maszyny wyposażone w odkurzacz zasysający drobiny drewna i lakieru z nawet 95 % skutecznością umożliwiają przeprowadzenie tej procedury bez produkowania uporczywego pyłu, który często bardzo długo pozostaje nawet na wielokrotnie czyszczonych powierzchniach. Wizja brudu pozostającego po remontach i pracach renowacyjnych jest jedną z najczęstszych przyczyn powodujących odłożenie tego rodzaju prac na bliżej nieokreśloną przyszłość. Renowacja parkietu to często nie tylko cyklinowanie, ale też podklejanie luźnych klepek (warto tutaj zwrócić uwagę na ofertę pozwalającą uniknąć rozbierania całości parkietu), szpachlowanie szczelin, które najlepiej wykonać z użyciem cząstek drewna zeszlifowanych z naszej podłogi. Usunięcie starych klejów, farb i lakierów pozwala na uwypuklenie słojów drewna i jego struktury. Pod warstwą lub warstwami tego typu materiałów często można znaleźć piękne, stare drewno, a pożóły lub spękany nalot okazuje się być jedynie przykrą pozostałością po poprzednich modach i latach.

Więcej o cyklinowaniu: cyklinowanie parkietu Gdynia. Również w Gdyni da się to zrobić dobrze.