Atrakcje w Głuszycy

Jeśli będziemy chcieli pojechać do województwa dolnośląskiego to warto wykorzystać okazję i odwiedzić miejscowość Głuszyca.

To miejscowość, która ma nam naprawdę wiele do zaoferowania. Nie wszystko widać na wierzchu, bo tam właśnie pod ziemią kryją się niesamowite tajemnice. Tam znajduje się Podziemne miasto Osówka i jeśli tam wejdzie my to na pewno miło spędzimy czas. To poniemieckie miasto, które w 1945 roku zostało porzucone i niedokończone. Warto zobaczyć, jaką myśl mieli wtedy Niemcy i jak ten plan realizowali. Na pewno będziemy bardzo zadowoleni z przebywania w tak wyjątkowym miejscu, którego nie zapomnimy do końca życia. Jeśli chcemy zaplanować podróżowanie po Polsce to tutaj musimy się znaleźć. Na pewno szybko przekonamy się, że takiego klimatu nie ma w innych miejscach. Z jednej strony jest to bardzo tajemnicze, a z drugiej mroczne i przerażające.

Zwiedzanie podziemnego miasta Osówka z przewodnikiem

To miasto jest przeznaczone do zwiedzania dla każdej grupy wiekowej. Dla osób dorosłych zwykłe zwiedzanie to około jednej godziny. Jeśli czujemy się na siłach i mamy dobrą kondycje to warto wybrać się w trasę bardziej ekstremalną i wtedy mamy do przejścia wiele więcej. Czas, jaki trzeba na chodzenie poświecić to półtorej godziny. Jest też specjalna edukacyjna ścieżka dla dzieci. Trwa wtedy całość około dwóch godzin. Na pewno każdej osobie, która chociaż trochę interesuje się historią tam się spodoba. Dolnośląskie ma wiele takich tajemnic, dlatego w tym regonie warto trochę pozostać i to wszystko zobaczyć na własne oczy. Wcześniej warto zrobić sobie rezerwacje biletów, bo w okresie wakacyjnym chętnych do zwiedzania tego wyjątkowego miasta jest bardzo dużo. Więcej informacji o Głuszycy możemy już teraz znaleźć na https://treasuresofpoland.com. Im więcej wiemy o swoim pięknym kraju tym bardziej chce nam się po nim podróżować. To, dlatego trzeba poszerzać swoją wiedzę między innymi o takie tematy jak wspominana podziemne miasto Osówka. To na pewno nam się bardzo przyda.