PROMIENNIKI CIEPŁA W DOMOWEJ SAUNIE INFRARED

W dzisiejszych czasach życie potrafi mieć zawrotne tempo. Z pewnością dużo pracujesz, w po wykonaniu codziennych obowiązków, nie masz już ochoty na wyjazdy na basen, siłownię czy do strefy SPA, szczególnie jeśli do dobrych lokalizacji musisz przejechać choćby na drugi koniec miasta. Rozwiązaniem może być stworzenie sauny we własnym domu. Czy to możliwe?

SAUNA, KTÓRA SPRAWDZI SIĘ W WARUNKACH DOMOWYCH

Sauna infrared sprawdzi się w warunkach domowych. Wykorzystuje ona promiennik ciepła, który odpowiada ogrzewanie danego pomieszczenia. To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ takie domowe SPA można przygotować w zaciszu własnego domu. Potrzebujesz jedynie pomieszczenia, w którym stworzysz własną strefę wellness. Nie musi być ono duże. Może stanowić fragment większego pokoju. Przed stworzeniem takiego zaułka, koniecznie skontaktuj się ze specjalistami. Znajdziesz ich, np. w firmie Irsystem, która od wielu lat oferuje promienniki ciepła w całej Europie. Tacy eksperci zajmą się dobraniem odpowiednich modeli urządzeń i przygotowaniem projektu. Gdy go zaakceptujesz, zajmą się montażem. Co ważne, w tego typu saunie świetnie sprawdzają się drewniane elementy. Pomyśl więc o ścianach i podłodze, wykonanych z wysokiej jakości drewna oraz w ławeczkach z tego samego surowca. Pod wpływem ciepła, drewno będzie wytwarzało przyjemny zapach, co pomoże Ci się zrelaksować.

SAUNA NA PODCZERWIEŃ – DLACZEGO WARTO?

Sauna, która wykorzystuje promiennik do swojego działania, to rzecz warta uwagi. Z regularnego korzystania płynie wiele korzyści. Przede wszystkim, takie seanse pomogą Ci się zrelaksować po ciężkim dniu lub tygodniu. Temperatura, wytwarzana przez promienniki ciepła jest przyjemna i łagodnie otula ciało, stopniowo je ogrzewając. Działa rozluźniająco nie tylko na nerwy, ale i mięśnie, dzięki czemu zalecana jest również sportowcom. Co więcej, jeśli masz problemy z zatokami lub odzywają się u Ciebie czasem bóle stawów – pokochasz to miejsce. Ciepło wspiera leczenie stanów zapalnych! Z pewnością szybko zauważysz ulgę. Temperatura, która oddziaływać będzie na Twój organizm, pomoże Ci w pozbyciu się toksyn, a co za tym idzie będzie również wspierać redukcję tkanki tłuszczowej.

Posted in Dom