Niwelowanie uszkodzeń na karoserii naszego pojazdu

Wgniecenie w naszym aucie mogą sprawić iż karoseria będzie wyglądała na nieatrakcyjną, będzie odbijała światło pod różnymi kątami, w tym przypadku każdy wgniecenie będzie bardzo widoczne.

Mogą być to różne rodzaje wgnieceń powstałe na różne sposoby, Dobrym przykładem może być tutaj grad, który sprawia że na powierzchni blachy powstają małe wgniecenia. Naturalnie w przypadku mocnego gradobicia może to doprowadzić do znacznego uszczerbku na wyglądzie naszego pojazdu, wówczas będziemy chcieli poprawić tego rodzaju niedoskonałości.

Niwelowanie uszkodzeń na karoserii naszego pojazdu

Jak poradzić sobie z wgnieceniami na naszej karoserii za pomocą PDR?

Obecnie coraz więcej zakładów blacharskich specjalizuje się w usuwaniu tego rodzaju problemów, specjalista za pomocą odpowiednich narzędzi będzie w stanie zniwelować tego rodzaju problemy. Naturalnie przyczyn na różnego rodzaju wgniotki, odkształcenia może być wiele, często mogą być to kamienie które odskakują od kół jadącego pojazdu, Wówczas mogą powstawać także mikrorysy które będą wymagały różnych poprawek lakierniczych. W przypadku wgnieceń można spróbować metody termicznej, wówczas blacha zostaje podgrzane a następnie szybko schłodzona, w tym przypadku możemy czasem uzyskać bardzo ciekawe efekty ponieważ blacha może powrócić do swojego pierwotnego kształtu, nazywamy to pamięcią, wówczas karoseria będzie wyglądała i jak nowa jednak często nie możemy usunąć tych problemów tak łatwo.

Niekiedy tego rodzaju naprawy będą wymagały zdjęcia pewnych elementów naszej tapicerki przykładowo z drzwi, będziemy musieli je odsłonić aby dostać się do wgniecionego elementu, następnie specjalista będzie próbował przy użyciu odpowiedniej siły oraz narzędzi zniwelować uszkodzenie wpływając w dany obszar blachy na zewnątrz w celu jego wyrównania. Naturalnie musi to robić osoba doświadczona która wie jakiej siły należy użyć oraz jakich narzędzi.

Obecnie osoby które chciałyby zdobywać doświadczenie w tej dziedzinie mogą zapisać się na szkolenie PDR na stronie https://szkoleniepdr.pl, mogą pod okiem specjalistów uczyć się w jaki sposób skutecznie usuwać różnego rodzaju wgniecenia na powierzchni naszej karoserii, z pewnością tego rodzaju wiedza przyda się właścicielom zakładów blacharsko-lakierniczych, można w ciągu kilkudniowego szkolenia podpatrzeć w jaki sposób wgniecenia niwelują osoby które posiadają długoletnie doświadczenie w PDR.