Łóżka piętrowe to dobry pomysł na zaoszczędzenie przestrzeni w pokoju

Wybierając odpowiednie łóżko do pokoju dziecięcego, nie można zaprzeczyć, że łóżka piętrowe są popularnym wyborem dla wszystkich grup wiekowych.

Podczas gdy wiele dzieci woli łóżka piętrowe, ponieważ jest to zabawny sposób spania i idealny pomysł na wspólne nocowanie, rodzice patrzą na sytuację z innej, bardziej praktycznej perspektywy. Jedną z najbardziej oczywistych zalet łóżek piętrowych jest to, że oszczędzają miejsce na podłodze i w pokoju. Z jednym łóżkiem ułożonym na drugim, otrzymujesz dwa łóżka na powierzchnię jednego. To zwalnia miejsce na podłodze na inne rzeczy, takie jak biurko, komoda lub plac zabaw. Kolejną bardziej oczywistą zaletą łóżek piętrowych jest większa przestrzeń do spania. Z łóżkiem piętrowym możesz z łatwością pomieścić każdego gościa na nocleg, bez poczucia ciasnoty lub dyskomfortu. Jest także świetny pomysł dla rodzeństwa dzielącego pokój, aby każdy miał swoje własne miejsce do spania. Możesz nawet kupić łóżko piętrowe potrójne, które pozwala na umieszczenie trzeciego wysuwanego materaca pod dolną koją, aby uzyskać jeszcze więcej miejsca do spania dla trzeciej osoby.

Innym świetnym sposobem na zaoszczędzenie miejsca w pokoju za pomocą łóżek piętrowych jest dodanie szuflad pod łóżko.

Te szuflady są zwykle na kółkach, więc wysuwają się, aby ułatwić ich użycie. Pomaga to zmaksymalizować przestrzeń w pomieszczeniu i wygodnie przechować pościel czy zabawki. Wielu producentów mebli oferuje dobrej jakości łóżko piętrowe z różnych materiałów, takich jak drewno czy metal, które są trwałe i bezpieczne w użytkowaniu. W razie potrzeby wiele łóżek piętrowych można podzielić na dwa łóżka obok siebie. Chociaż może się to wydawać przeciwieństwem oszczędzania miejsca, może się przydać, jeśli rodzeństwo dostaje swój własny pokój po dzieleniu sypialni przez pewien czas. Możesz z łatwością przenieść górne łóżko piętrowe do dodatkowego pokoju, który otworzy jeszcze więcej przestrzeni pod sufitem dla dolnej koi pozostawionej w oryginalnym pokoju.