Jakie są korzyści z tlenoterapii?

Terapia tlenowa może być niezwykle korzystna dla osób, które często doświadczają niskiego poziomu tlenu, niezależnie od przyczyny.

W razie potrzeby regularne stosowanie inhalacji tlenem może pozwolić ludziom na większą aktywność i mobilność poprzez zmniejszenie duszności, zmęczenia i senności. Może również znacznie poprawić jakość życia, a w wielu przypadkach wydłużyć jego oczekiwaną długość u osób z chorobami układu oddechowego.

Jakie są korzyści z tlenoterapii?

Jak działa na ludzki organizm inhalacja tlenowa?

Terapia tlenowa może również zmniejszyć objawy, takie jak bóle głowy, drażliwość, zmęczenie, senność, duszności i brak energii do działania. Inhalacja tlenowa może pomóc we wzroście i rozwoju dzieci z przewlekłymi chorobami płuc. Może również złagodzić objawy, takie jak bóle głowy spowodowane niskim poziomem tlenu oraz zmiany w zachowaniu lub problemy z koncentracją. Gazowy tlen można przechowywać w przenośnym zbiorniku. Nazywa się to układami sprężonego gazu. W domu jest używany większy stacjonarny koncentrator, a mniejszy zbiornik tlenu można zabrać do użytku poza domem. Mniejsze puszki mogą być używane razem z urządzeniami oszczędzającymi tlen, dzięki czemu dopływ tlenu trwa dłużej. Tlen inhalacyjny jest zazwyczaj dostarczany impulsowo, a nie w sposób ciągły.

Ciekły tlen można również przechowywać w przenośnym zbiorniku. Ciekły tlen jest bardziej skoncentrowany, więc w mniejszym zbiorniku zmieści się więcej tlenu. Jest to przydatne dla osób, które są bardzo aktywne, ale zniknie, jeśli nie zostanie użyte w odpowiednim czasie. Niektóre takie zbiorniki można napełniać ponownie. W wielu sklepach dostępny jest zarówno ciekły, jak i gazowy tlen stosowany do inhalacji. Długotrwała, regularna tlenoterapia może znacząco poprawić jakość i długość życia osób z POChP. Wiele z nich może wymagać co najmniej 15 godzinnej terapii tlenowej każdego dnia.

Tlen do inhalacji skoncentrowany w wygodnych puszkach możesz zakupić na stronie tleninhalacyjny.pl. Niektórzy ludzie potrzebują tlenu tylko podczas niektórych czynności, takich jak ćwiczenia lub spanie. Inni ludzie stale potrzebują tlenu. Większość rodzajów terapii tlenowej jest dostarczana z przenośnymi butlami tlenowymi, więc w razie potrzeby możesz wyjść z nimi z domu.