Promar – latarnie stalowe do oświetlenia miast i miasteczek

Latarnie miejskie służą rozświetlaniu nocnych ciemności i poprawie widoczności w złych warunkach atmosferycznych.

Początkowo, to znaczy w dziewiętnastym wieku, powstawały latarnie na bazie lampy naftowej wynalezionej przez Jana Łukasiewicza, a także lampy gazowe. Warto wspomnieć, że ich istnieje stało się przyczyną narodzin zawodu latarnika, do którego obowiązków należało ręczne zapalanie o zmierzchu i gaszenie o świcie dziesiątek latarni. W dwudziestym wieku starego typu latarnie zostały prawie całkowicie wyparte przez elektryczne. Co więcej, ich liczba w porównaniu do przeszłości się znacznie powiększyła – w przeciętnym dużym mieście możemy mówić nawet o wzroście rzędu kilkudziesięciu razy. Współczesne latarnie są zazwyczaj zautomatyzowane, podłącza się je do oddzielnego obwodu elektrycznego. Zdarza się jeszcze spotkać w niektórych miejscach latarnie gazowe, na przykład we Wrocławiu lub Berlinie, ale wynika to przede wszystkim z walorów turystycznych, ewentualnie z powodu zawiłości historycznych. Nowoczesność opiera się jednak głównie na automatyce związanej z elektrycznością.

Promar – latarnie stalowe do oświetlenia miast i miasteczek

Promar – latarnie stalowe z charakterem?

Firma Promar produkuje latarnie stalowe wysokiej jakości – od prostych teleskopowych po ozdobne stożkowe. Nadają się one idealnie do oświetlania miejskich ulic, parków, skwerów i alejek. Ich konstrukcja cechuje się wielką wytrzymałością, bez problemu wytrzymają niekorzystne warunki pogodowe. Ponadto odporne są na uszkodzenia mechaniczne. Ze względu na rodzaj i jakość zastosowanych materiałów nie grozi im korozja. Odznaczają się świetnym wyglądem i funkcjonalnością.

Warto zajrzeć na stronę internetową firmy Promar – Latarnie stalowe. Znajduje się tam pełny wybór latarni zarówno stalowych, jak i aluminiowych. Oprócz tego znajdą Państwo inne ciekawe produkty, na przykład zegary miejskie.

Posted in Dom