Jak zabezpieczyć przed kradzieżą samochód z systemem bezkluczykowym

W ostatnich latach liczba kradzieży pojazdów gwałtownie wzrosła, obecnie złodzieje potrafią rozpracować najnowsze zabezpieczenia, w tym systemy bezkluczykowe.

Proces wykorzystywany przez przestępców do kradzieży samochodu z systemami bezkluczykowymi jest stosunkowo prosty, chociaż do wykonania przestępstwa potrzebne są dość zaawansowane technologicznie gadżety. Po pierwsze, złodzieje kupują wzmacniacz przekaźnikowy te urządzenia można kupić w różnych sklepach z elektroniką. Następnie identyfikują dom z drogim samochodem zaparkowanym na zewnątrz i za pomocą specjalistycznych urządzeń mogą wykryć, czy samochód ma możliwość bezkluczykowego uruchomienia. W tym przypadku przestępca stoi przy samochodzie z nadajnikiem, a drugi chodzi ze wzmacniaczem wokół domu. Jeśli kluczyk jest wystarczająco blisko, wzmacniacz wykryje jego sygnał, wzmocni go i wyśle do nadajnika wspólnika. W ten posób złodziej oszukuje samochód, aby pomyślał, że w pobliżu jest prawdziwy klucz, po czym złodzieje są w stanie otworzyć samochód, wsiąść i odjechać. Cały proces może potrwać nawet 60 sekund i może przebiec bardzo cicho. Dlatego też trzeba chronić nasze kluczyki znajdujące się w domu, należy odciąć źródło sygnału czyli nasz kluczyk.

Można włożyć go do metalowego pudełka, lub też specjalnie przygotowanego do tego pojemnika.

Tego rodzaju futerały będą działały podobnie jak systemy chroniące naszą kartę kredytową w nowych portfelach. W tym przypadku złodziej nie może ani przekazać dalej, ani też sklonować naszego unikalnego sygnału. Można zatem wykorzystać etui keyless go, w którym będziemy trzymali klucz do naszego samochodu. Z pewnością jest to dobry pomysł i doskonałe zabezpieczenie naszego samochodu przed kradzieżą. Dlatego też każdy kto posiada tego rodzaju samochód powinien wybrać jakiś model zabezpieczenia, które zatrzyma sygnał przed skopiowaniem. Działa to na zasadzie klatki Faradaya, zatem można wykorzystać różnego rodzaju elementy metalowe. Jeżeli akurat nie mamy profesjonalnego zabezpieczenia można wykorzystać przykładowo folię aluminiową, która zatrzyma sygnał.