Bądź swoim własnym hydraulikiem z pomocą tej porady

Intryguje Cię, jak działa Twoja instalacja wodno-kanalizacyjna? Hydraulika może wydawać się onieśmielająca dla wielu osób na powierzchni, ale tak naprawdę nie jest to trudne do nauczenia.

Wiele problemów z hydrauliką można rozwiązać za pomocą prostej poprawki. Możesz zacząć uczyć się więcej o hydraulice, czytając ten artykuł, aby uzyskać przydatne wskazówki.Działaj szybko, jeśli zamarzną ci rury! Zamknij wodę i odkręć kran, aby umożliwić jej spuszczenie po rozmrożeniu. Zaczynając od kranu i kierując się do oblodzonego obszaru, wyceluj w rurę palnikiem propanowym lub suszarką do włosów – to szybko ją rozmrozi. Możesz też owinąć rurę w poduszkę grzewczą lub wycelować w nią lampę grzewczą, ale zajmie to trochę czasu. Ostatnią deską ratunku jest owinięcie fajki szmatami i zalanie wrzątkiem.Aby zimować dom, który będzie nieużywany w miesiącach zimowych, musisz całkowicie opróżnić wszystkie rury. Po wyłączeniu głównego dopływu wody spuść całą wodę z kranów, toalet i podgrzewacza wody (zakręć gaz). Dodaj litr płynu niezamarzającego do zlewów i wanny, aby zapobiec zamarzaniu wody w syfonie odpływowym.Nie pozwól, aby Twój kran przeciekał. Czy wiesz, że nieszczelny kran może codziennie marnować około 150 galonów wody? Jeśli masz przeciek, nigdy go nie ignoruj. Może pochodzić z kranu lub rur. Stale sprawdzaj rury i krany pod kątem dodatkowej wilgoci lub małych wycieków.Upewnij się, że odłączyłeś wszystkie węże na zewnątrz domu, gdy nadejdzie sezon jesienny. Jest to ważne, aby zmniejszyć ryzyko zamarznięcia, które może spowodować uszkodzenie rur łączących. Odłącz wszystkie węże wodne i przechowuj je bezpiecznie, aby zapewnić rodzinie najlepszą pozycję na upadek.Możesz zaoszczędzić dużo pieniędzy na rachunkach za energię, instalując wydajne słuchawki prysznicowe. Bądź swoim własnym hydraulikiem z pomocą tej porady

Prysznic zużywa większość ciepłej wody zużywanej w domu.

Inwestując w energooszczędne słuchawki prysznicowe, zaoszczędzisz około 100 USD rocznie na każdej słuchawce prysznicowej.Jedną z rzeczy, które możesz zrobić, aby zmaksymalizować bezpieczeństwo swojego domu, jest uszczelnienie wszystkich pęknięć w bateriach zewnętrznych. Nawet małe pęknięcie może nasilać się w miarę upływu sezonu i prowadzić do poważnych problemów w przyszłości. Zmniejsz kapanie i przecieki dla optymalnej ochrony.Jeśli woda cofa się z jednego zlewu do drugiego, to dlatego, że linie są połączone. Część linii rozgałęźnej dla jednego urządzenia może być wyższa niż dla drugiego, ale najprawdopodobniej występuje również blokada w linii rozgałęźnej łączącej oba urządzenia. Ta blokada musi zostać oczyszczona.Najlepszym sposobem na uniknięcie rachunków za hydraulikę jest zapobieganie problemom, zanim się pojawią. Drewniaki to duży problem z hydrauliką i są dość powszechne. Zbyt dużo włosów zatka odpływ. Unikaj tego, używając osłony odpływowej lub sitka, które zapobiegają zatykaniu rur przez włosy i inne cząsteczki. Łatwo usunąć włosy z sitka; jednak usunięcie go z rury to inna historia.Jeśli masz nieprzyjemny zapach pochodzący z wyrzucania śmieci, jest to spowodowane gromadzeniem się resztek jedzenia. Kostki lodu, skórki pomarańczy i skórki cytryny należy wrzucić do pojemnika i uruchomić przez około 30 sekund. Następnie przelej przez zużyty płyn do mycia naczyń. Powinno to rozwiązać problem, jeśli nie ma znacznego nagromadzenia blokad.Jak widać, hydraulika nie jest nauką o rakietach. Wszystko, co musisz zrobić, to znaleźć wiarygodne źródła, które dadzą Ci świetne wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów z hydrauliką. Czas, który zainwestujesz w kształcenie się w kwestiach hydraulicznych, będzie dobrze wykorzystany, ponieważ na dłuższą metę zaoszczędzisz dużo pieniędzy.